Herkese merhaba ;

Uzun zamandan beri sitede olmasını hayal ettiğim blog bölümüne bu ”Merhaba” yazısıyla başlıyorum.

Umarım; yazıları zevkle okursunuz.

Biraz kendimden bahsedeyim size…

1979 İstanbul doğumluyum,Özel Doğuş Lisesi’ni bitirdikten sonra Yeditepe Üniversitesi İktisat bölümünde okudum.Çeşitli kurumsal işlerde çalıştıktan sonra; 2007 senesinde kızkardeşimle beraber yurtdışına öğrenci gönderen bir danışmanlık şirketi kurduk.Kızkardeşim hala devam ediyor.

Askerden sonra da farklı işlerde çalıştıktan sonra; zaten yıllardır hayatımın içerisinde var olan fotoğrafçılığı profesyonel olarak yapmaya karar verdim.

İlk etapta ”Gelin-Damat” çekimlerine yoğunlaştım fakat asıl yapmak istediğimin bu olmadığına karar verme sürecim; sevgili Duygu Genç Şenyürek ile 2014 senesinde konuştuktan sonrasıdır.

Sevgili Duygu ile kendi blog sayfası için fotoğraf çekimleri yapmaya başladık.Yine 2014 senesinde İstanbul’da düzenlenen Moda Haftası’nda; sektörün diğer kıymetli isimleri ile de tanışma fırsatım oldu.Hepinizin bildiği gibi; bu tarz sosyal ağırlıklı işlerde insan tanımak,kendini tanıtmak çok önemli.

İlk başlarda bu çok da kolay olmadı tabii ki …

Sektörde başarılı başarısız birçok fotoğrafçının olduğunu düşünürsek; bunun bir zaman alacağı çok belliydi.Esasında önemli olan; bir işi çok ama çok sevmek ve her ne olursa olsun vazgeçmemek.O dönem içerisinde ”Acaba bıraksam mı” dediğim çok oldu ama şu an görüyorum ki; iyi ki devam etmişim.

Şu anda birçok moda yazarı,stilisti ile kıymetli çalışmalar gerçekleştiriyorum.Bununla beraber birçok marka ile de işbirlikleri yapmaya devam ediyorum.

Sanırım şimdilik bu kadar . . .

2018 senesi hepiniz için hepimiz için harika geçsin.

Sevgiler

Mert